Zealand - Academy of Technologies and Business
We wszystkich miastach, w których znajdują się wydziały ZIBAT obowiązują różne zasady zakwaterowania. Uczelnia wspiera studentów w organizacji zakwaterowania tylko przez okres pierwszych 3-6 miesięcy. Po tym czasie studenci sami muszą znaleźć sobie stałe mieszkanie. W miastach, w których położone są kampusy uczelniane, jest sporo dostępnych jest wiele mieszkań studenckich w różnych lokalizacjach. Studentom zagranicznym oferuje się takie same warunki zakwaterowania, jak Duńczykom. Mieszkań pod wynajem często jednak brakuje, a lista oczekujących jest zawsze długa. Jeśli nie udało ci się znaleźć mieszkania, więcej informacji w sprawie tymczasowego zakwaterowania (na okres 3 - 6 miesięcy) możesz uzyskać, kontaktując się z administracją uczelni (wydziałem, na który składasz dokumenty na studia, adres znajdziesz poniżej).
Radzimy również bardzo dokładnie zapoznać się z tym przewodnikiem po ZIBAT i znajdującą się tam instrukcją dotyczącą zakwaterowania (strona 34.). Uczelnia proponuje zacząć intensywnie szukać mieszkania na własną rękę.
Jedną z proponowanych przez uczelnię stron jest: www.findbolig.nu (otwierając stronę, trzeba kliknąć u góry napis "Venteliste i wybrać język angielski. Informacje o tym, jak korzystać ze stron i jak się zarejestrować, znajdziesz tutaj). Inną polecaną stroną jest: www.ungdomsboliger.dk.
Jeśli szukasz mieszkania w jednym z Campusów ZIBAT, należy skorzystać ze stron boligportal i boliger. Można na nich znaleźć wiele przystępnych ofert wynajmu mieszkań w różnych miastach Danii. Opinii o tych stronach ZIBAT możesz zasięgnąć od studenta z Polski:
"Najpierw www.boligportal.dk/en/. Są tu tysiące bezpośrednich ofert, więc myślę, że jest bardzo pomocna dla tych, którzy mieli nadzieję znaleźć mieszkanie jeszcze od września, ale im się nie powiodło. Nawet w tak małym mieście jak Slagelse, znalazłem kilkadziesiąt opcji i wariantów i prawie codziennie dodawano nowe (nie mówiąc o Kopenhadze, gdzie wyniki wyszukiwań szły w setki). W następnym tygodniu przeniosłem się do o wiele tańszego, ładnego apartamentu, który leży w odległości zaledwie 600 metrów od mojej uczelni. Rejestracja nie jest konieczna, aby szukać mieszkania, jest wymagana tylko, jeżeli chcesz skontaktować się z właścicielami. Więc, jeśli szukacie mieszkania wspólnie z kilkoma osobami, nie ma potrzeby, aby wszyscy się rejestrowali. Wystarczy, aby jeden z Was podał innym osobom telefon właścicieli (ale e-mail wysłać może tylko zarejestrowana osoba). Rejestracja jest płatna, ale logowanie na cztery dni kosztuje tylko 39 koron. Najlepszym rozwiązaniem jest przy przeglądaniu ogłoszeń, wybrać te, którymi jesteś zainteresowany i dopiero zarejestrować się. Trzeba tylko pamiętać, aby anulować subskrypcję, w przeciwnym razie po 4 dniach, zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejny miesiąc za 279 koron. Inną opcją dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy, jest wyszukanie mieszkań na stronie http://boliger.dba.dk/.Tutaj możesz za darmo przejrzeć wszystkie oferty, ale wybór jest o wiele mniejszy niż na Boligportale (ale nadal spory)" - David P.
Administracja:campus- koge@easj.dk
Koordynator Studiów Międzynarodowych, pani Marie Josee Jensen maje@easj.dk
Koordynator Studiów Międzynarodowych, pani Susse Thrane suth@easj.dk
Koordynator Studiów Międzynarodowych, pani Line Hansen elha@easj.dk