Pateikiame stojimo proceso pavyzdį, kuris Tau padės įsivaizduoti, kaip viskas eilės tvarka vyksta realioje situacijoje:
Martynas yra dvyliktokas ir nusprendė, kad nori studijuoti užsienio aukštojoje mokykloje.
- Pirmiausia jis išsirenka ir apsvarsto norimas programas, naudodamasis studijų paieškos sistema ar Kastu konsultantų patarimais. Labiausiai Martyną domina University of Huddersfield (Anglija) ir University of Salford (Anglija) siūlomos programos.
- Patikrinęs stojimo kalendorių Martynas mato, kad norėdamas stoti į Angliją, anketą turi atsiųsti iki sausio 10 dienos.
- Tuomet jis užsiregistruoja Kastu tinklapyje ir, gavęs patvirtinimą apie sėkmingą registraciją, prisijungia prie savo Kastu stojimo anketos.
- Martynas perskaito anketos pildymo instrukciją ir sėkmingai užpildo anketą.
- Gavę anketą Kastu konsultantai ją atidžiai patikrina ir, įsitikinę, kad joje nėra jokių klaidų ar netikslumų, siunčia ją Martyno pasirinktoms aukštosioms.
- Dar kiek pagalvojęs, Martynas nusprendžia, kad taip pat nori pamėginti stoti ir į Danijos aukštąsias mokyklas – VIA University College ir International Business Academy.
- Sužinojęs, kad anketą į Daniją jis turi išsiųsti iki kovo 1 dienos, Martynas prisijungia prie savo anketos ir paspaudžia mygtuką „Pranešti apie prioritetų papildymą”. Jį paspaudus atsiveria langas, kuriame Martynas pasirenka norimas studijų programas ir įkelia motyvacinius laiškus reikalingus jo naujom pasirinktom studijų programom.
- Martynas žino, kad Danijoje stojimas vyksta prioritetų tvarka, todėl eilėje aukščiau įrašo tą Danijos programą į kurią nori labiau.
- Paspaudęs mygtuką „Siųsti“ jis pateikia savo prašymą anketos siuntimui į Danijos aukštąsias mokyklas.
- Kastu konsultantai peržiūri naują Martyno motyvacinį laišką, prideda jo pageidaujamus prioritetus ir iki termino pabaigos išsiunčia jo anketą į Danijos aukštąsias mokyklas.
- Tuomet Martynas susirūpina paskutiniu savo stojimo etapu – anglų kalbos testo laikymu. Martynas mato, kad University of Huddersfield Anglijoje bei jo pasirinktiems prioritetams Danijoje pakanka Kastu testo, tačiau University of Salford būtina laikyti IELTS arba TOEFL testą.
- Martynas užsiregistruoja IELTS testui, tačiau nusprendžia, kad atsargumo dėlei nori laikyti ir Kastu testą.
- Jis išlaiko IELTS testą reikiamu balu, todėl Kastu testo laikyti jam nebereikia. Jis informuoja apie tai Kastu konsultantus ir įkelia savo IELTS testo sertifikatą į savo anketos skiltį „Užduotys“.
- Kadangi Martynas stojo į Danijos aukštąsias mokyklas, jam dar reikia sudalyvauti individualiame interviu (gyvai Lietuvoje arba Skype/telefonu) su Danijos universiteto atstovu.
- Kai Martynui paskiriama interviu data, Kastu konsultantai su juo susisiekia ir informuoja apie artėjantį pokalbį. Martynas pasižymi datą ir pasirūpina, kad nustatytu laiku galėtų dalyvauti interviu.
- Pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje pasirodo sąlyginio priėmimo laiškai. Žinodamas atsakymus iš visų aukštųjų Martynas nusprendžia, kad labiausiai nori studijuoti University of Huddersfield. Tada kitus savo pasirinkimus atšaukia anketoje, taip pranešdamas apie savo apsisprendimą.
- Gavęs sąlyginio priėmimo laišką Martynas į savo Kastu el. pašto dėžutę gauna sąskaitą kastu įstojimo mokesčiui apmokėti - pervedęs 35 eurus jis jaučiasi užtikrintas, nes gali atlikti sekančius svarbius žingsnius svajonių studijų programos link.
- Išsirinkęs aukštąją ir apmokėjęs įstojimo mokestį Martynas pradeda ieškoti gyvenamosios vietos, kadangi supranta, jog vėliau būsto pradės ieškoti daugybė atvykstančių studentų ir jį susirasti pasidarys labai sunku.
- Vasaros viduryje Martynas gauna brandos atestatą. Nieko nelaukdamas kitą dieną po diplomų įteikimo Martynas nueina į vertimų biurą ir pasidaro oficialų diplomo vertimą. Tuomet įkelia savo atestato, jo priedėlio bei vertimo skenuotas kopijas į savo anketos skiltį „Užduotys“.
- Gavusi Martyno atestatą aukštoji atsiunčia galutinį priėmimo laišką – stojimo procesas baigtas! Martynas su džiaugsmu ruošiasi rugsėjo mėnesį prasidėsiančioms studijoms savo pasirinktoje aukštojoje.
Pastaba: Pavyzdis pateikiamas sudėtingesnio proceso atvejui, kai:
- Vienu metu stojama į skirtingas šalis, turinčias skirtingus stojimo reikalavimus.
- Aukštosios į kurias stoji reikalauja IELTS arba TOEFL testo
- Stojantysis dar nėra baigęs mokyklos ir neturi brandos atestato.
Jeigu Tu pasirinksi stoti tik į vieną šalį ar tik į tas aukštąsias, kuriose nereikia IELTS arba TOEFL testo, Tavo stojimo procesas automatiškai taps dar trumpesnis ir paprastesnis nei pavyzdyje.