Ar žinojai, jog šiuo metu Lietuvoje profesiją atsakingai renkasi tik 5-15 proc. jaunuolių. Visi darželinukai žino, kuo nori būti, o du trečdaliai vienuoliktokų - nebežino. Maždaug pusės jaunuolių profesijos pasirinkimą nulemia draugai, o vidutinis abiturientas žino tik 45 profesijas! Sunku patikėti, ar ne?
Kastu komanda puikiai suvokia, jog studijų ir profesijos pasirinkimo klausimas buvo ir yra vienas didžiausių galvos skausmų vyresnių klasių moksleiviams. Norime Tau padėti, dėl to dalinamės 5 webinaro tipo įrašais "Kaip atsakingai pasirinkti profesiją?", kurie tau padės apsispręsti dal tavo tolimesnių karjeros žingsnių!
Tavo patogumui, video įrašai yra suskirstyti į 5 dalis, tad priklausomai nuo to, kokia informacija tau aktualiausia, gali pasirinkti norimą dalį. Žinoma, Kastu komanda rekomenduoja vaizdo įrašus žiūrėti nuosekliai, vienas po kito, kad iš jų pasiimtum kuo daugiau naudos. Video įrašų temos:
Profesijos pasirinkimo etapai. Kompetencijos, reikalingos norint sėkmingai pasirinkti karjerą.
Kokias klaidas daro mokiniai planuodami savo karjerą?
40 informacijos šaltinių, padedančių tinkamai pasirinkti profesiją.
Kokių profesijų reikės 2017-2020 m. Didžiausius atlyginimus garantuojančios profesijos.
Atsakingas profesijos pasirinkimas - sutaupyti keleri metai.
1 dalis
Pirmojoje dalyje pristatome temą bei pateikiame pavyzdžių, kaip profesinis orientavimas vyksta kitose Europos šalyse. Kai kurie faktai gali tikrai jus nustebinti ir priversti susimąstyti "o kodėl Lietuvoje tokių programų ir projektų nėra?". Kalbame apie profesinio orientavimo centrus Londone, Romoje - kuriuos esant progai būtų pravartu aplankyti. Taip pat diskutuojame apie kompetencijas, kurios yra būtinos norint tinkamai pasirinkti profesiją, bei kaip tas kompetencijas ugdyti.
2 dalis
Norėdami išryškinti ir pabrėžti mūsų temos aktualumą, antrojoje dalyje pristatome dažniausiai daromas mokinių klaidas, renkantis studijų programą bei savo profesiją. Juk pripažinkime, esame girdėję tokių pavyzdžių "Stosiu ten, kur mano draugas ar draugė stoja..", "Stosiu ten, nes programos pasirinkimas skamba patraukliai ir įspūdingai...". Daugiau konkrečių pavyzdžių bei rekomendacijų, ko geriau nedaryti ir vengti renkantis studijas ir profesiją išgirsite pažiūrėję šią dalį.
3 dalis
Šiais laikais visagalis internetas gali mums pagelbėti ir atsakyti į daugelį klausimų...tik, TIK reikia mokėti tinkamai juo naudotis ir žinoti, kur galima surasti aktualios bei naudingos informacijos. Būtent trečioje mūsų dalyje kalbame apie laisvai prieinamus šaltinius, kuriuose slypi: aprašymai apie įvairiausias profesijas, karjeros testai, informacija apie savanorystės galimybes ir dar daugiau! Aukso vertės, iškart pritaikoma informacija :)
4 dalis
Renkantis studijų programą bei profesiją, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokios yra vyraujančios tendencijos bei kokios profesijos turės paklausą 2017-2020 metais, o kurioms profesijoms yra pranašaujamas išnykimas. Ketvirtoje dalyje norime atkreipti dėmesį, jog populiarėja tarpdisciplininės programos, kurios gali suteikti pranašumo bei didesnių galimybių darbo rinkoje. Na ir žinoma, kiekvienas iš mūsų norime pasirūpinti, jog būsimas darbas atneštų mums pakankamai finansų tam, jog galėtume pildyti savo svajones bei laisvai gyventi. Dėl to apžvelgiame profesijas, kurios garantuoja didžiausius atlyginimus.
5 dalis
Paskutinėje dalyje diskutuojame kokią vertę sukuria atsakingas profesijos pasirinkimas. Labai svarbu suprasti, jog studijų programos ir būsimos profesijos nepasirinksi tik pakalbėjęs su draugais, perskaitęs kelis straipsnius ar pažiūrėjęs video filmuką. Tai laiko ir pastangų reikalaujantis procesas, kuriuo reikėtų pradėti rūpintis kaip galima anksčiau tam, jog dvyliktoje klasėje nebūtų galvos skausmo ir sprendimas būtų lengviau priimamas. Investuok į tai - ir pamatysi kaip sutaupysi keletą metų savo netolimoje ateityje!